رفع خطای سرور internal error server در وردپرس - تمینا

پشتیبان سایت :برای پشتیبانی با شماره 09379958892 و یا آیدی تلگرام (theminair@) در ارتباط باشید.
سون هاست تمینا
رفع خطای سرور internal error server در وردپرس

رفع خطای سرور internal error server در وردپرس

آموزش رفع خطای سرور internal error server در وردپرس :

 

خطای سرور داخلی یکی از خطاهای معمول وردپرس است که می تواند یک مبتدی وردپرس را دچار ترس و استرس کند. وحشت بدترین واکنشی است که می توانید داشته باشید. یک نفس عمیق بکشید و قبل از اینکه این مسئله را نیز داشته باشید بدانید که ما اشتباهاتی مانند خطای سرور داخلی وردپرس، خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده، نمایش سفید صفحه و بسیاری موارد دیگر را برای کاربران برطرف کرده ایم. ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه آنها قابل تعمیر هستند. این فقط کمی صبر نیاز دارد. در این مقاله، من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک خطای سرور داخلی در وردپرس را با کامپایل لیستی از تمامی راه حل های ممکن در یک مکان برطرف کنید.

 

چرا خطای سرور internal error server در وردپرس را دریافت می کنید؟

خطای سرور داخلی به وردپرس محدود نمیشود و می تواند با هر سیستم مدیریت محتوای دیگری بر روی سرور شما اجرا شود. با توجه به ماهیت کلی این خطا، در مورد چگونگی رفع خطای سرور داخلی وردپرس، به مانند این است که از پزشک خود بپرسید که چگونه درد را بدون دردسر به آنها بگوید. با توجه به این گفته، خطای سرور داخلی در وردپرس اغلب به دلیل کارکرد نامناسب افزونه (Plugin) و قالب (theme) میباشد. سایر علل احتمالی خطای سرور داخلی در وردپرس که ما می دانیم عبارتند از: فایل htaccess خراب شده و محدودیت حافظه پی اچ پی. همچنین سرور در هنگام دسترسی به ناحیه کاربری مدیریت در زمانیکه بقیه سایت کار می کند، تنها خطای سرور را نشان می دهد.

نگاهی به نحوه برطرف کردن عیب یابی خطای سرور داخلی در WordPress خواهیم داشت

رفع خطای سرور internal error server در وردپرس

رفع خطای سرور internal error server در وردپرس

 

چک کردن فایل htaccess

 

اولین کاری که باید هنگام رفع خطای سرور داخلی در وردپرس انجام دهید، بررسی فایل مخرب htaccess است. شما می توانید با تغییر نام فایل اصلی htaccess به چیزی مانند htaccess_old شروع کنید. برای تغییر نام فایل htaccess، باید با استفاده از FTP به سایت خود وارد شوید. هنگامی که شما در آن هستید، فایل htaccess در همان دایرکتوری قرار خواهد گرفت که در آن پوشه هایی مانند wp-content، wp-admin و wp-include را مشاهده می کنید.

هنگامی که شما فایل htaccess را تغییر نام دادید، سعی کنید سایت خود را Refresh کنید تا ببینید آیا این مشکل حل شده است یا خیر. اگر آن را انجام دادید، پس شما موفق به رفع مشکل خطای داخلی وردپرس شده اید. اگر نه، قبل از رفتن به سراغ تکنیک های دیگر، به تنظیمات Permalinks بروید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید. این یک فایل جدید htaccess برای شما با قوانین بازنویسی مناسب برای اطمینان از اینکه صفحات پست شما، خطای ۴۰۴ را باز نمی گرداند، تولید می کند.

اما اگر بررسی فایل htaccess مخرب برای شما، خطای سرور داخلی وردپرس را برطرف نمیکند، پس شما باید ادامه مطلب این مقاله را مطالعه کنید.

 

افزایش محدودیت حافظه PHP

 

اگر خطا سرور داخلی وردپرس فقط زمانی دیده میشود که شما سعی می کنید به پنل مدیریتی خود وارد شوید، یا  هنگام آپلود یک تصویر در wp-admin ای خطا را مشاهده میکنید، باید حد مجاز محدودیت حافظه ی پی اچ پی را با انجام مراحل زیر افزایش دهید:

  • یک فایل متنی خالی به نام php.ini ایجاد کنید
  • این کد را در آن قرار دهید: memory=64MB
  • فایل را ذخیره کنید
  • با استفاده از FTP آن را در پوشه / wp-admin / folder بارگذاری کنید

اگر افزایش محدودیت حافظه پی اچ پی وردپرس برای شما مشکلی نداشته باشد، پس شما باید اقدامات تکمیلی دیگری را انجام دهید.

 

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

 

اگر هیچ یک از راه حل های فوق برای شما کار نکند، این خطا به احتمال زیاد توسط یک پلاگین خاص ایجاد می شود. همچنین ممکن است که ترکیبی از پلاگین هایی باشد که با یکدیگر تداخل کارکرد دارند. متاسفانه، راه آسان برای پیدا کردن این  مشکل وجود ندارد. شما باید تمام پلاگین های WordPress را در یک زمان غیرفعال کنید.

آموزش زیر در مورد چگونگی غیر فعال کردن تمام افزونه های وردپرس بدون WP-Admin را دنبال کنید.

اگر با غیر فعال کردن تمام افزونه های وردپرس، مشکل خطای سرور داخلی وردپرس حل شد، پس میتوانید بفهمید که مشکل در یکی از همین افزونه هاست. بنابراین به سادگی میتوانید با فعال کردن به ترتیب آنها، پلاگین مخرب را کشقف کرده و از شر آن خلاص شوید و به مولف یا نویسنده ی افزونه گزارش خطا دهید.

 

بارگذاری مجدد فایل های هسته وردپرس

 

اگر گزینه plugin خطای سرور داخلی را حل نکرد، پس از آن باید wp-admin و wp-include folder را در یک نصب جدید وردپرس، دوباره آپلود کنید. این هیچ اطلاعاتی را حذف نخواهد کرد، اما ممکن است مشکل را در صورت خراب شدن هر پرونده حل کند.

 

از ارائه دهنده خدمات میزبانی ( Server )خود بپرسید

 

اگر تمام اقدامات بالا به رفع خطای سرور داخلی وردپرس منجر نشد، پس شما نیاز دارید که با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید و با بررسی جزئیات داخلی اطلاعات و نحوه ی بارگذاری محتوای شما روی سرور این مشکل را حل کنید.

 

اینها همه راه حل های ممکن برای رفع خطای سرور internal error server در وردپرس است تا آن را حل کند.

آیا هر یک از راه حل های فوق خطای سرور داخلی وردپرس شما را حل کرده است؟

آیا در گذشته خطای سرور داخلی وردپرس را دیده اید؟

چطور تعمیرش کرده اید؟

 

 

نظرات و ارسال نظر