بهینه سازی وردپرس با متا تگ description - تمینا

پشتیبان سایت :برای پشتیبانی با شماره 09379958892 و یا آیدی تلگرام (theminair@) در ارتباط باشید.
سون هاست تمینا
متا تگ Description

متا تگ Description

بهینه سازی وردپرس با متا تگ description :

رای بهینه سازی وردپرس نیازمند رعایت مواردی هستید که در در موتورهای جستجو شناخته شوید و در اصل وبسایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازینمایید.تکمیل کردن عنوان، سربرگ محتوا، متاتگ هایی مانند کد description وردپرس یا کلمات کلیدی اطلاعاتی هستند که در بهینه سازی وردپرس شما تاثیر گذار هستند.برای وبمستران و توسعه دهندگان وردپرس بسیار اساسی و مهم است که در وردپرس بصورت پیش فرض اطلاعات قوی برای description وردپرس و کلمات کلیدی وجود ندارد و می توان آن را بصورت خودکار و دستی تنظیم و تغییر داد.

در این مقاله به توضیحاتی در مورد بهینه سازی کد description وردپرس تا بوسیله آن نتیجه خوبی در موتورهای جستجو بدست آوریم.

متا تگ Description چیست؟

متا تگ ها اولین قابلیت های HTMLL بودند که به دنیای وب سایت ها کمک کردند تا ارتباط بهتری با موتورهای جستجو برقرار کنند که یکی از مهمترین آن ها متا تگ Descriptionn است.اما این متاتگ چه استفاده ای دارد؟

همانطور که میدانید Description به معنای توضیحات میباشد و به کمک این متا تگ میتوانیم یک متن خلاصه شده از نوشته ها و محتوای صفحات وب سایت را در اختیار موتورهای جستجو قرار دهیم..محتویات توضیحات متا در نتایج جستجوی گوگل قابل مشاهده می باشد. زمانیکه سایت شما در میان صفحات بسیار دیگری در گوگل به کاربران اینترنتی نشان داده میشود، تنها توضیحات متا و عنوان صفحه قابل رویت است و همین دو عامل است که به کاربران در انتخاب بهترین نتیجه کمک میکند.

نمونه ای از متا تگ ها در کد description وردپرس را در زیر مشاهده می کنید:

<meta name="description" content="This is the description sentence or short paragraph about the article or post." />

 

استفاده از متاتگ ها در وبسایت وردپرس

اگر مایل به افزودن متاتگ کد description وردپرس در وبسایت وردپرس خود دارید می توانید آن را در سربرگ پوسته وردپرس خود و فایل Header.php وارد کنید.  پس از بازکردن فایل Header.php و پیدا کردن تگ <title> کد زیر را در آن مشاهده کنید:

<title><?php bloginfo('name'); ?><?php wp_title(); ?></title>

 

سپس می توانید متاتگ های خودتان را در زیر این کد بنوسید. متاتگ هایی که حاوی کد description وردپرس برای صفحات مختلف وبسایتوردپرس را می توانید اضافه کنید.اطلاعاتی که به آن اشاره کردیم برای همه سایت های ایستا و داینامیک یکسان است و می توان در فایل header.php قالب قرار داد و قابل تغییر نیست.

اما در سایت های پویا میتوانیم از دو روش استفاده کنیم:

  • کدنویسی اصولی بر اساس منابع عمومی در دسترس
  • افزونه ها و پلاگین های وردپرس

بهتر است از منابع عمومی برای متاتگ کد description وردپرس استفاده کنید ، در این مرحله مواظب باشید که از اطلاعات درست و معتبر استفاده کنید تا به مشکل برنخورید.افزونه های زیادی هم برای بهینه سازی متاتگ ها وجود دارد که میدران وبسایت های وردپرس اجازه تنظیم کلمات کلیدی و کد description وردپرس را می دهد، میتوانید ابن افزونه ها را در مخزن وردپرس دریافت و استفاده نمایید.

 

نتیجه!

چنانچه می خواهید وبسایتی بهینه داشته باشید باید بدانید مهم ترین گام سئوی یک وبسایت است. یکی از عواملی که در مبحث سئو دارای اهمیت بالایی است بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و مرورگرهای اینترنتی است و در این راه کد description وردپرس نقس بسیار مهم و حیاتی ایفا میکند که باید به آن توجه شایانی شود.

 

 

 

نظرات و ارسال نظر